Перейти до вмісту
Головна » Внутрішнє оздоблення квартири декоративним каменем

Внутрішнє оздоблення квартири декоративним каменем

Оздоблення декоративним каменем у квартирі дозволяє ефектно оформити приміщення та надати інтер’єру оригінального та витонченого вигляду. Цей оздоблювальний матеріал є аналогом натуральних порід, але виготовляється у промислових умовах. Залежно від компонентів, що входять до складу, він може створюватися на основі акрилу, гіпсу, кварцового піску, поліефірних сумішей або кераміки. У цій статті ми розповімо, як укладати декоративний камінь та розглянемо особливості та переваги такого оздоблення при ремонті у приватному будинку чи квартирі.

Переваги декоративного каменю

Невелика вага окремих фрагментів, що дає можливість використовувати матеріал без ризику обвалення несучих конструкцій та створення додаткового навантаження.

 • Стійкість до механічних впливів та простота догляду.
 • Стійкість до температурних перепадів, що дозволяє застосовувати штучний декоративний камінь для оформлення дров’яних камінів та простору навколо них.
 • Можливість маскування дефектів стінової поверхні.
 • Великий вибір різноманітних фактур та різноманітних відтінків.

Технологія виробництва

Залежно від сировини, що використовується, технологія виробництва декоративного каменю для стін може відрізнятися і мати певні характерні особливості:

 • Для виготовлення поліефірних агломератів використовують додаткові добавки, такі як граніт, вапняк або мармурова крихта.
 • Керамогранітні вироби пресуються під впливом високого тиску і можуть випускатися в рельєфному, матовому або глянцевому варіантах. В даному випадку як основа застосовується глина і польовий шпат.
 • Декоративні камені з кольорового бетону виготовляються з цементу та піску з додаванням спеціальних барвників та пемзи.
 • Акрилові вироби характеризуються гарною гладкою поверхнею. Їх недолік полягає у виділенні шкідливих речовин у разі нагрівання, що накладає обмеження на використання матеріалу у камінній зоні.

Ще одним видом декоративного каміння є клінкерна плитка, яка також використовується при елітному ремонті квартир під ключ . Вона випускається у формі панелей, що імітують цегляну кладку та відрізняється підвищеною міцністю. Цей матеріал важить набагато менше, ніж звичайна цегла, і має ідеально рівну поверхню. Завдяки своїй жароміцності він може застосовуватися для обробки навколокамінного простору.

Використання декоративного каменю в інтер’єрі потребує правильного підбору кольору. Відтінок формується у процесі виготовлення матеріалу. Для цього в сировину можуть додаватися пігменти та барвники. Деякі вироби покриваються глазур’ю або фарбуються після завершення виробництва. Для нівелювання різниці між кольорами окремих фрагментів, яка часто виявляється на етапі монтажу, поверхня може оброблятися додатковими складами, що фарбують.

Стилеві особливості

Широкий асортимент різних видів декоративного каміння дозволяє використовувати його в різних стильових напрямках:

 • Класика – для класичних інтер’єрів оптимальним рішенням стануть вироби квадратної чи традиційної прямокутної форми.
 • Вінтаж – в даному випадку найбільш гармонійно виглядає цегляна кладка.
 • Шале – вдалим вибором буде імітація великого каменю, що дозволить створити атмосферу затишної садиби або сільського будиночка.
 • Кантрі рекомендується звернути увагу на вироби з рельєфною поверхнею, які можна поєднувати з венеціанською штукатуркою.

Для внутрішнього оздоблення невеликих площ приміщень слід застосовувати технологію фрагментарного декорування. Якщо повністю викласти стіни декоративним каменем, простір виглядатиме надмірно захаращеним. У таких випадках вітається оформлення кутової, дверної або камінної зони. Оригінальним рішенням стане декорування окремих ділянок, наприклад ніші під телевізор.

Корисні поради

При укладанні декоративного каменю необхідно враховувати ступінь освітленості приміщення. З урахуванням цього параметра підбирається відтінок та фактура виробів. Рельєфні та темні зразки підходять лише для просторих залів із великою кількістю природного освітлення. Для маленьких кімнат найкраще вибирати світліші екземпляри та комбінувати їх зі шпалерами.

Слід пам’ятати, що камінь декоративний є досить грубим матеріалом. Для додавання затишку можуть використовуватися подушки, текстиль та меблі з м’якою оббивкою, які варто врахувати при розробці дизайн-проекту приватного будинку .

Після завершення укладання рекомендується провести протигрибкову обробку стінової поверхні. Для цього зазвичай застосовується лак на водяній основі. Це сприятиме запобіганню швидкого забруднення декоративного каменю і додасть йому додаткового блиску.