Перейти до вмісту
Головна » Електрика в заміському будинку

Електрика в заміському будинку

Електрика в будинку є обов’язковою умовою його комфортабельності і сучасності. Без наявності світла будь-яка споруда здається покинутим і непридатним для проживання, не кажучи вже про те, що в ньому не зможуть працювати навіть найнеобхідніші для життя побутові прилади.


Природно, при підключенні будь-якої будівлі до електрики необхідно розуміти, що це досить серйозний процес, адже якщо такі роботи проведені неякісно, це не тільки постійні проблеми з проводкою і функціонуванням різноманітного електрообладнання, а й досить серйозна небезпека для здоров’я і життя всіх, хто проживає в ньому. Тому електрику в будинку повинно проводитися професіоналами, що мають чималий досвід таких дій.

Етапи робіт.

Природно, для установки електромережі в будь-якому приватному будинку необхідно грамотно провести всі необхідні етапи такої роботи:

  1. Складання плану:
  • – розрахунок кількості необхідних електроприладів (з можливістю підключення нових) їх споживану потужність (при цьому необхідно враховувати не тільки їх сукупні показники, але і обов’язково передбачити певний «запас» у використовуваного кабелю) Потрібно пам’ятати – неправильно підібраний провід, який має меншу потужність, обов’язково призведе до порушення роботи всієї встановленої мережі;
  • – створення проекту схеми електричних ланцюгів. На цьому етапі відзначаються, де будуть розташовуватися прилади освітлення, розетки, щитки розподільні і т.д.

  1. Проведення проводки:
  • – підключення до зовнішньої мережі. Це дуже складний і бюрократичний процес, так як пов’язаний з безліччю паперових робіт, погоджень і спілкування з представниками підприємства яке забезпечує електрифікацію даної місцевості. Його співробітники, повинні приїхати, зробити установку лічильника, заміряти його показники і потім опломбувати саму систему. Тільки після цього починають вироблятися самі роботи;
  • монтаж проводки. Його роблять або відкритим, або закритим (наприклад, якщо будинок дерев’яний використовується «відкритий» варіант), але найчастіше поєднують обидва способи, приховуючи кабель, але в деяких місцях залишаючи доступ до нього. Монтаж зазвичай починають з освітлення і розеток, а потім проводять кабелю для побутових приладів, при цьому на виході з кожного приміщення бажана установка розділового пристрою. Сам процес підключення електропроводки досить простий – потрібно підвести дріт, вставити його оголені кінці в спеціальні затиски розеток і закріпити їх. Перевірити якість проводки можна певними приладами, які повинні бути у фахівців, хоча іноді для цього достатньо увімкнути сам джерело струму.

Рекомендації з безпеки.


Необхідно пам’ятати і враховувати:

  • – якщо електроносії і освітлення встановлюють в приміщеннях, де спостерігається підвищена вологість (підвал і т.д.) необхідно проконтролювати, щоб світильники й проведення були надійно захищені. Розетки поруч з джерелами води встановлювати не можна (Це строго заборонено, по держ. Нормам).
  • – для проведення електрики, необхідний лічильник, що дає можливість відразу знеструмити всю систему. Це важливий фактор безпеки мешканців будинку.
  • – кращий варіант для електромережі в приватному будинку – трифазна. Вона більш надійна, стабільна і дозволяє більш рівномірно розподілити навантаження по всьому ланцюгу;
  • – обов’язково необхідно заземлення та громовідвід. Вони дозволяють уберегти електросистему від виходу з ладу, пожежі, і т.д. Заземлення (це, простіше кажучи, з’єднання струмопровідних елементів з землею, з метою «викинути» несподівано виник в непотрібному місці ток, в землю, де він нешкідливий) також дає можливість вчасно провести відключення проводки (аварійне) і позбавити мешканців від травм і болю, викликаних ударами струму. Блискавковідвід – це, то ж заземлення, яке дозволяє прийняти зовнішній електричний розряд на металевий штир, і відвести його в землю не торкаючись споруди.
  • – для електропроводки потрібно використовувати тільки високоякісні дроти від відомих виробників, з відмінною ізоляцією і мають досить високу жорсткість. І якщо електрику в будинку буде проведено грамотно, за технологією, з урахуванням всіх норм і рекомендацій – то воно буде довгий час радувати своїх господарів відсутністю будь-яких проблем і ідеальною роботою.