Перейти до вмісту
Головна » Інтер’єр кухні

Інтер’єр кухні

Кухня – це місце, яке має бути не тільки функціональним при приготуванні їжі, але і затишним при її поглинанні. Як гармонізувати функціонал та дизайн у сучасному інтер’єрі кухні, розповімо далі.

Дизайн та інтер’єр сучасної кухні

Суміжне приміщення кухні-вітальні в будинку в сучасному стилі

Основні правила у сучасному дизайні кухні

Плануючи виконати інтер’єр кухні Львів в сучасному стилі, керуйтеся такими базовими правилами дизайну:

 • Ергономічність – в наш час (на приклад минулих епох) акцент робиться на функціональність предметів інтер’єру і навколишнього оточення;
 • Простота ліній – невигадлива чіткість меж і прямі кути спрощують сприйняття інтер’єру;
 • Найновіші матеріали – сучасний інтер’єр кухні, як правило, виконаний у відповідних матеріалах – пластик, скло, метал;
 • Колірний монохром – перевага надається «суцільним» кольорам на поверхнях, принти допускаються у невеликих кількостях;
 • Вбудована техніка – для зручності користування вбудовується у кухонний фасад;
 • Об’єднання простору – кухня-вітальня у сучасному стилі допомагає оптимізувати приміщення, розширивши його та відкриває нові можливості для дизайну.

Кухня-вітальня у будинку в сучасному стилі

Місткі кухонні фасади світлих тонів.

Сучасні стилі на кухні

У широкому розумінні сучасними вважаються всі стилі, адже навіть класика і прованс – по суті, стилізація традиційної обстановки на звичний лад. Проте основними тематичними напрямками вважаються:

 • Хай-тек – торжество технологічності у виконанні блиску металу та скла. Майже повна відсутність аксесуарів та прикрас компенсується елегантною футуристичністю інтер’єру – підійде практичним та рішучим господарям;

Технологічний дизайн стиль hi-tech

Hi-tech в інтер’єрі кухонного простору

 • Лофт – оплот індустріалізації у вас вдома. Бетонні або цегляні стіни з необробленою, грубою фактурою у гармонії з дерев’яними та металевими поверхнями можна доповнити майже будь-якими аксесуарами;

Інтер’єр сучасної кухні 12 кв. у стилі лофт

Лофт-простір у кухонному приміщенні

 • Модерн – найчастіший вибір господарів при реалізації інтер’єру кухні Львів у світлих тонах у сучасному стилі. Хоча він не гірше виглядає в будь-якій іншій колірній гамі. Лаконічність та зручність цього дизайну доповнюється яскравими акцентами, що створюють неповторну атмосферу на кухні;

Стиль модерну в інтер’єрі просторої кухні.

Біло-коричнева кухня модерн

 • Мінімалізм – квінтесенція сучасних тенденцій за мінімуму виразних засобів. Зазвичай тут не буває яскравих фарб, а в очі впадає повна відсутність дисфункцій елементів робочого простору, що нагадує вотчину педанта-акуратиста;

Інтер’єр кухні Львів у сучасному стилі мінімалізм

Простора кухня з глянсовими фасадами

 • Історичний стиль – теж не буде непроханим гостем у домі XXI століття. Сувора класика, романтичний прованс або вишуканий арт-деко впишуться як в заміський будинок, так і в міську квартиру.

Сучасна кухня у стилізації під класику

Модна чорна простора класична кухня

Прованський стиль кухні в сучасному інтерпретації

Колірне оформлення

Як правило, за основу береться один тон, який обігрується його відтінками або підкреслюється контрастними та акцентними кольорами. Часто використовують інтер’єр білої кухні Львів у сучасному стилі (або будь-якого іншого нейтрального кольору – бежевого, кремового, сірого). Ці кольори чудово виглядають у будь-якому стилі, а в тенденціях нашого часу підкреслюють деяку строгість простору, дозволяючи сконцентруватися на процесі приготування. Колірні акценти застосовуються у текстилі, аксесуарах, окремих дверцятах меблевого гарнітуру або на цілій акцентній стіні.

Повністю яскраві кухні – зелені, блакитні, помаранчеві або фіолетові – краще встановлювати у просторих приміщеннях, щоб не створювалося відчуття «захаращення» та «духоти» у кімнаті. Наприклад, сучасний інтер’єр на кухні Львів площею 10 кв. можна зробити навіть чорним за належної кількості освітлення.

Приміщення, а особливо робочий простір, має бути добре освітлене – точкові світильники у стелі, світлодіоди, модні люстри та бра доповнять інтер’єр.

Маленьку кухню краще оформити у світлих тонах, забарвивши яскравими кольорами текстиль чи аксесуари.

Елегантна монохромна кухня.

Соковиті кольори в інтер’єрі в стилі модерн

Матеріали та оздоблення

Сучасна кухня – сучасні матеріали. Оздоблення будь-яке: індустріальна цегляна кладка лофта або шпалери – потрібно лише брати до уваги необхідність догляду (рівну поверхню простіше протирати, ніж фактурну). Підлогу викладіть плиткою, каменем або паркетною дошкою – всі ці матеріали ударостійкі, але в останньому випадку обов’язково має бути вологовідштовхувальне покриття.

Якщо ж ви зважилися на розширення простору за рахунок сумісного дизайну кухні-вітальні в сучасному стилі, застосуйте зонування приміщення: підлогу під кухонним гарнітуром викладіть плиткою, а під обідньою групою та лаунж-зоною – паркетною дошкою.

Матеріал гарнітура, як і всіх меблів, підбирається, виходячи не лише зі стилістичних особливостей дизайну, але й матеріальної основи господарів. Наприклад, фасад з ДСП з акриловим покриттям коштує набагато дешевше за обробку натуральним шпоном.

Строкатий мозаїчний фартух на модній кухні

Фарбовані стіни та плиткова підлога у просторому приміщенні

Вибір фасадів

Фасади в інтер’єрі кухні Львів в сучасному стилі підбираються на основі стилістики оформлення. Зазвичай йдеться про вироби з ДСП та МДФ із глянсовими або матовими однотонними поверхнями. Причому глянець візуально розширює простір, роблячи гарнітур «легшим». Однак будьте готові до частого протирання дверцят шафок, особливо якщо вони відкриваються натисканням – на глянці добре видно відбитки та бризки.

ВАЖЛИВО! Колір фасадів не повинен зливатися з тоном стін – меблі загубляться на їхньому фоні, і виглядатиме тьмяно і нецікаво.

Пограйте з кольорами, зробивши стільницю контрастного кольору або встановивши скіна з яскравим принтом. Цими акцентами можна добре урізноманітнити загальний монохром приміщення.

п-подібна кухня у сучасному стилі

Світлі тони сучасного інтер’єру кухні на 12 кв

Вибір меблів

Мінімум об’єктів, максимум користі – на цьому правилі ґрунтується будь-який сучасний дизайн. Наслідуючи його, виробники кухонних меблів всіляко намагаються підвищити відсоток ККД на квадратний метр площі, оснащуючи об’єкти безліччю потайних містких скриньок і поличок з висувними механізмами, куди забирається все кухонне начиння. У стилі мінімалізм цей принцип зведений в абсолют. Вся техніка – габаритна і не дуже – вбудовується чи забирається за фасади.

У разі дизайну кухні-вітальні в сучасному стилі подбайте про якісну витяжку, щоб гостям, що сидять у зоні відпочинку, не заважали сторонні запахи. В ідеалі можна зонувати місце за допомогою барної стійки. Бракує для цього місця, але дуже хочеться зону для кави-брейка? Розширте підвіконня, підставивши до нього пару барних стільців, – оригінальне та ергономічне рішення.

Інтер’єр кухні-вітальні в сучасному стилі

Шпоновані меблі у кухонному дизайні

Текстиль та аксесуари

За рахунок текстилю можна розставити колірні акценти на кімнаті. Штори беруть на себе основну роль, створюючи відчуття завершеності в інтер’єрі. Кухонні рушники, прихватки та серветки також стануть частиною неповторної обстановки, наповнивши ваш будинок затишком і ставши завершальними штрихами у дизайнерському проекті.

Живі квіти, як аксесуари в інтер’єрі

Текстиль на вікнах у кухонному дизайні

Сучасний декор на кухні-лофт

Сучасні тенденції змушують нас шукати нові способи оптимізації простору і процесів, що протікають у ньому, що відбивається, в тому числі, на дизайні приміщень. Кухня тепер є максимум функціональності при мінімумі трудовитрат, а суміщена кухня-вітальня в будинку в сучасному стилі дозволить розширити межі сприйняття і дати волю дизайнерській фантазії.