Стиль бунгало зародився наприкінці ХІХ століття Індії і набув широкого поширення США на початку XX століття. Зокрема, такі споруди стали часто зводитись у штаті Каліфорнія. В даний час він залишається актуальним і користується популярністю в багатьох країнах. Спочатку цей стильовий напрямок було лише адаптацією індійських жител до побуту англійських колоністів, але сьогодні його можна сміливо назвати одним з найбільш вдалих втілень затишного та зручного інтер’єру.
Для будинків у стилі бунгало характерна наявність спільного заднього двору, що прилягає до будівництва, та великого ганку. В оформленні найчастіше використовуються природні матеріали та кольори. Цей стильовий напрямок створює відчуття простору і відмінно підходить як для елітного ремонту заміських котеджів , так і для міських квартир.
Канони стилю
Основними принципами стилю бунгало є компактне планування та раціональна організація простору приміщення. Типове планувальне рішення – розміщення кімнат навколо вітальні, яка розташована у центрі будинку. Для інтер’єру характерні такі особливості:
- Лаконічність та мінімальна кількість деталей.
- Простота внутрішнього оздоблення.
- Грубуваті фактури.
- Примітивність форм меблів.
- Невисокі стелі.
- Наповненість повітрям та світлом.
Основним матеріалом, що застосовується для обробки приміщень, є дерево. Підлога оформляється з використанням ковроліну або дерев’яних дощок. Облицювання стін виконується за допомогою інтер’єрної фарби, шпалер із натуральних волокон або декоративної штукатурки. Встановлений у вітальні камін, що є обов’язковим атрибутом внутрішнього оздоблення, декорується цегляною або кам’яною кладкою.
Для виготовлення меблів застосовується ротанг або бамбук. Якщо аксесуари виконані з пластику або металу, вони не повинні кидатися в очі, маючи при цьому виключно утилітарне призначення.
Елементи декору
Житловий простір будинків, оформлених у стилі бунгало, не перевантажений декором. В інтер’єрі часто присутні елементи ручної роботи. Текстиль має природну колірну гаму. При оздобленні приміщення рекомендується звертати увагу на вироби трав’янистих та пісочних відтінків, а також коричневих та теракотових тонів.
Для декоративного оформлення вікон підійдуть штори з грубих тканин, дерев’яні жалюзі або легкі фіранки або органзи. Для надання інтер’єру ноток рослинної свіжості можна використовувати кашпо з квітами. Для прикрашання стін часто застосовуються натюрморти та пейзажі сільського життя.
Особливості дизайну
Відмінна риса стилю бунгало полягає у відсутності сходів. Для меблювання зазвичай використовуються вбудовані полиці та шафи, що сприяє звільненню житлового простору. Залежно від особистих смакових переваг дизайн інтер’єру може змінюватись від традиційного сільського до більш сучасного. Цей стиль підійде для мінімалістів, колекціонерів та прихильників традицій.
Ще одна відмінна риса такого дизайнерського оформлення – горизонтальна спрямованість. Це зумовлено тим, що в епоху його зародження відсутність другого поверху значно спрощувала процес будівництва.
У нових будинках можуть встановлюватися старі меблі, що дозволить зробити їх більш схожими на традиційні сільські споруди. Наприклад, для зберігання постільної білизни можна використовувати старовинний антикварний буфет, розміщений у спальні. Це надасть приміщенню неповторності та особливого шику.
Колірне оформлення
Важливе значення має колірне оформлення. Соковиті жовті кольори символізують сонце, білі відтінки асоціюються з пустелею та пляжами, сині тони втілюють чистоту неба, а зелені волають до рослинного світу. Оригінальне поєднання можна підібрати під час створення дизайн-проекту заміського будинку чи квартири.
Стиль бунгало має на увазі наявність великої кількості текстилю – подушок, покривал на ліжках і диванах, драпіровок і серветок. Буфети можуть прикрашатися кольоровим або прозорим склом і вітражами. Допускається використання предметів з глини або міді, але їхня присутність в інтер’єрі має бути помірною і без надмірностей.