Вікно, мабуть, єдиний елемент будинку, який однаково важливий і для фасаду, і для інтер’єру. В інтер’єрі вікно виконує функції джерела світла і елемент декору.
Великі і маленькі
Тим, хто живе в північному кліматі, багато денного світла ніколи не буває. Тому, коли віконні технології дозволили без тепловтрат склити будь-яку площу фасаду, багато хто почав звертати увагу на проекти з панорамним склінням . Дійсно, що може бути прекрасніше двусветной вітальні, залитої ранковим або вечірнім сонцем, за прозорою стіною якої відкривається гарний вид? Саме пейзаж за вікном стає в цьому випадку головною прикрасою вікна, яке потребує не стільки в декорі, скільки в засобах затінення: жалюзі, рулонних шторах і т. П.
Дизайн наличників гранично лаконічний, разом з палітурками вони складають або контрастне поєднання зі стінами, або, навпаки, збігаються з їх кольором.
Однак далеко не на кожній дільниці є чудові краєвиди. Тому більшість людей вибирають проекти з традиційними вікнами, великими і не дуже. Арочні і звичайної прямокутної форми, іноді круглі, вони складають геометричну композицію на фасаді. Однак в інтер’єрі вікна, тим більше якщо вони мають нестандартну форму, потребують продуманого обрамленні.
Ще трохи світла
Скільки насправді світла потрібно дому? Згідно будівельним нормам, відношення площі світлових прорізів приміщення до площі підлоги повинно бути не менше 1: 8, а для мансардних поверхів – 1:10. Цього дійсно досить. Але важливий ще один момент – розташування вікна, розподіл світла. Звичайне розташування вікна в кімнаті – посередині стіни. При цьому кути біля стіни з вікном виявляються найменш освітленими. Це враховується при оформленні, наприклад, на стіну, де розташоване вікно, наклеюють світліші шпалери. Все це справедливо для звичайної прямокутної кімнати. Однак в сучасному будинку, Особливо при вільному плануванні, колір трохи складніше. І буває, що через віддаленість від джерела денного світла частина простору сприймається як темна і тому програшна – незрозуміло, яке функціональне зону тут облаштувати. Тому ще на стадії проектування потрібно передбачити ступінь освітлення всіх частин планувального рішення. При цьому не обов’язково міняти розташування зон в разі, якщо якась із них виявилася в темному кутку, наприклад, обідня зона кухні. Можливо, найбільш правильне рішення – додати ще одне вікно!
Одне з виграшних рішень – склити кут вітальні або кухні. Для цього доведеться посилити ріг будинку, захід серйозне, що вимагає змін в проекті. В нашій колекції є кілька проектів, в яких таке рішення вже розроблено (наприклад: 10-33 ). Можливо, саме наявність такої 200-250-градусної панорами стане відправною точкою в пошуку проекту вашого будинку.
Збільшення ширини огляду досягається завдяки розміщенню будь-якої функціональної зони – їдальні, кабінету – в заскленому еркері .
Безпосередньо збільшення освітленості приміщення служать мансардні вікна. Якщо дах мансардний, то їх встановлюють для освітлення верхнього поверху: над робочим столом, ігровою зоною, часто над ліжком, а також ефективно використовувати їх над сходами.
Архітектура та дизайн
Рівномірна освітленість – зовсім не мета. Необхідне поєднання світла і тіні, з яких складається важлива складова інтер’єру – архітектура світла. Тіні від віконних рам, якими розкреслений підлогу у вітальні, рівні смуги від проходить крізь сходи сонячного світла – все це може і повинно стати частиною декору будинку. Особлива краса такого елементу декору, як світлотінь, в тому, що вона знаходиться в постійному русі, залежить від яскравості неба, від погоди, від пори року і доби.Що стосується ролі вікна в дизайні інтер’єру, то до сказаного вище можна додати, що виробники вікон інтенсивно працюють в цьому напрямку, пропонуючи для оформлення вікна профілі, накладки і лиштви різних кольорів і фактур.
Якщо ваш інтер’єр оформлений під старовину, якщо ви хочете підкреслити спадкоємність традицій за допомогою антикварних меблів або точних історичних реплік старовинних предметів інтер’єру, – в такій обстановці неможливо уявити собі білі пластикові вікна. Підходящим варіантом будуть дерев’яні рами, тоновані в золотисті або темні тони, расстекловка на манер голландської старовини.
Дерев’яні вікна доречні і для інтер’єру в стилі кантрі, як в принципі для будь-якого інтер’єру, проте інші стилі допускають використання пластика, тонованого в колір меблів в будинку, нейтрального або, навпаки, що становить яскравий контраст обстановці.
Незамінний пластик в інтер’єрі, оформленому в стилі 60-х років: білий підлогу, кольорові шпалери, лаконічна і яскраві меблі плюс обрамлення вікна з кольорового пластику.
Вікно можна стилізувати під розкішне дзеркало, а якщо за ним відкривається гарний краєвид, то воно буде виглядати як картина в дорогій оправі.
Активну роль в інтер’єрі грає і кругле вікно. Пряма асоціація, яку народжує таке вікно – це ілюмінатор, то є щось, овіяне романтикою подорожей, далеких поїздок. Тому найбільш доречно їх поява в передпокої, в сходовому холі – тобто в прохідних зонах.
Ефектний декоративний прийом – використання вітража як вставки в склопакет. Тут важливо відповідність стилю, в якому виконаний вітраж, стилю інтер’єру.
Нарешті, вікна дають можливість оптимального і раціонального розташування робочих зон. На кухні, в кабінеті широкий підвіконня може виконувати функцію стільниці. Це забезпечує хорошу освітленість робочого місця і одночасно економію місця.