Перейти до вмісту
Головна » Поради щодо вибору та укладання ковроліну

Поради щодо вибору та укладання ковроліну

Ковролін є м’яким покриттям для підлоги, виготовлене на джутовій або гумовій основі. Для його виробництва можуть застосовуватись синтетичні або натуральні волокна. Оздоблення підлоги даним способом при косметичному ремонті в квартирі здатне стати чудовою альтернативою традиційним килимам, що вже давно є пережитком минулого.

Технічні характеристики

При виборі ковроліну необхідно враховувати такі характеристики:

  • Висота ворсу.
  • Хімічний склад нитки.
  • Рівень густини покриття.
  • Метод фарбування.

Виділяють чотири способи виготовлення ковроліну:

  • Тафтинговий – дана технологія передбачає пропускання голки з ниткою через основу, причому із зовнішнього боку залишається петля необхідної величини. Нитка закріплюється за допомогою спеціального клею. Після цього полотно покривається латексом. Цей спосіб виробництва відрізняється низькою собівартістю та швидкістю, завдяки чому він є більш поширеним у порівнянні з іншими методами.
  • Тканина – має на увазі переплетення пряжі, під час якого зав’язуються вузлики. Ця технологія схожа на процес виготовлення звичайних килимів. Цей спосіб є витратним і трудомістким, тому такий ковролін коштує досить дорого.
  • Флокований – покриття для підлоги виготовляються шляхом електризації ворсинок, що дозволяє виставити їх у строго вертикальному положенні. У процесі виробництва використовується поліхлорвінілова основа.
  • Голкопробивний – синтетичні волокна розкочуються тонким шаром і багаторазово проколюються голками із зазубринами. В результаті виходить матеріал, що нагадує повсть. Килимові покриття даного типу відрізняються високою стійкістю до зносу, підвищеною міцністю та звукопоглинаючими властивостями.

Переваги ковроліну

До переваг ковроліну ставляться:

  • Збереження початкової форми та кольору протягом тривалого часу.
  • Простота укладання та легкість догляду при дбайливому поводженні.
  • Багатий вибір варіантів дизайну, різноманітних візерунків та фактур.
  • Високі протипожежні властивості та низька теплопровідність.
  • Можливість очищення як вологими, і сухими засобами.
  • Пружність, м’якість та забезпечення комфорту під час ходьби.
  • Безпека здоров’я, що досягається завдяки відсутності шкідливих компонентів.

Укладання ковроліну з довгим ворсом дозволяє приховати невеликі дефекти, що значно полегшує попередню підготовку підлоги. Як правило, килимові покриття випускаються із малюнком, який повторюється по всій довжині. Це дає можливість використовувати їх для оздоблення кімнат будь-якої площі або для оформлення сходів при косметичному ремонті котеджу або заміського будинку.

Способи укладання

Виділяють два основні методи укладання ковроліну:

  • Вільна – передбачає розгладження матеріалу по горизонтальній поверхні спеціальним роликом. У процесі робіт проводиться вирізання кутів та закріплення покриття плінтусами. Щоб на завершальній стадії полотно не змістилося, рекомендується зафіксувати його вантажами чи скотчем.
  • Клейова – ця технологія підходить для приміщень з великою прохідністю. Вона забезпечує більш міцну фіксацію та сприяє продовженню терміну експлуатації. На підготовлену поверхню підлоги наноситься шар клею. Коли він підсохне, укладається ковролін, при цьому полотно потрібно трохи розтягувати і добре притискати до основи. Після завершення монтажу надлишки клею можна видалити. Цей метод часто використовується для укладання теплої підлоги.

Ковролін укладають, починаючи від кута кімнати, після чого поступово рухаються вздовж стін. Розкачувати хвилі, що утворюються, найкраще від центру до країв. У разі необхідності створення отворів, які можуть знадобитися для прокладання труб, рекомендується обмотати місця зрізу безбарвним скотчем, що запобігатиме можливе розшаровування матеріалу.

Поради щодо експлуатації

Фахівці не радять робити укладання ковроліну в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, оскільки волога надає згубний вплив на ворс і підкладку. У процесі експлуатації слід виявляти максимальну акуратність. Недотримання правил при очищенні забруднень найчастіше стає причиною появи на поверхні стійких плям, усунути які можливо тільки за допомогою хімічного чищення, а в деяких випадках може знадобитися повний демонтаж.