Перейти до вмісту
Головна » Рідкі шпалери: види та технологія нанесення

Рідкі шпалери: види та технологія нанесення

Рідкі шпалери – це оздоблювальний матеріал, виготовлений на основі целюлозних волокон, фарбуючих та сполучних речовин, а також ниток з перламутру, бавовни та шовку. Поєднання цих компонентів забезпечує широке різноманіття кольорів і фактур, завдяки чому цей спосіб оформлення стін під час ремонту квартир під ключ  стає все більш популярним. Сухі порошки такого типу підходять для будь-яких приміщень, у тому числі офісів, житлових будинків та адміністративних будівель.

Переваги шпалер

Основними перевагами рідких шпалер є:

  • Легкість нанесення на підготовлену та попередньо оброблену стінову поверхню.
  • Стійкість до різких змін температурного режиму.
  • Стійкість до вигоряння під впливом сонячних променів.
  • Можливість маскування незначних пошкоджень стіни, у тому числі сколів, тріщин та нерівностей.
  • Використання екологічних речовин для виготовлення, що дозволяє застосовувати рідкі шпалери у всіх кімнатах житлових приміщень.
  • Еластичність, висока адгезія та тривалий термін служби.
  • Відмінна повітропроникність, що сприяє створенню здорового мікроклімату.
  • Простота технології нанесення, що виключає можливість появи стиків і швів.
  • Еластичність покриття, що ефективно поглинає вібрації.

Види шпалер із сухих сумішей

В даний час виділяють кілька різновидів рідких шпалер, які застосовуються при косметичному ремонті заміських будинків та квартир.

  • Целюлозні – виготовляються з використанням деревних волокон, різних добавок та клеючих речовин.
  • Шовкові – як наповнювач застосовується натуральний шовк, тому вони коштують досить дорого в порівнянні зі складами інших типів.
  • Бавовняні – характеризуються оригінальною текстурою, що досягається за рахунок застосування бавовни у поєднанні зі слюдою.

Сучасні виробники випускають рідкі шпалери у вигляді сухих сумішей або готових до нанесення розчинів, які найчастіше мають білий колір. Це дозволяє надати їм необхідного відтінку за допомогою спеціальних барвників.

Технологія нанесення

Перед початком робіт потрібно очистити стіну від штукатурки чи старого шару фарби. Крім того, слід переконатися у відсутності вогнищ грибкової цвілі та обробити поверхню антигрибковим засобом.

На наступному етапі проводиться ґрунтування, що дозволяє усунути невеликі нерівності. Після завершення всіх підготовчих робіт стіна повинна повністю висохнути, після чого можна буде розпочинати безпосередньо нанесення рідких шпалер.

Порошки змішуються з водою у певній пропорції, вказаній в інструкції. Суміш доводиться до стану кашоподібної маси та наноситься на площину шпателем або розпилювачем. Товщина шару, що наноситься, становить приблизно 2-3 мм.

Нанесення рідких шпалер на стінову поверхню здійснюється рівномірними рухами від одного кута до іншого. Вони також можуть використовуватися для оформлення стелі. У разі використання таких складів для декорування ванної кімнати нанесений шар рекомендується обробити лаки алкіду або прозорою гідроізоляцією, що забезпечить захист від впливу вологи.

Будь-які дефекти в процесі роботи можна швидко ліквідувати. Для цього достатньо намочити проблемну зону водою, після чого заново нанести на неї декоративне покриття та вирівняти його валиком.

Рідкі шпалери можуть фарбуватись за допомогою водоемульсійної або водно-дисперсійної фарби. Необхідно враховувати, що повністю змінити початкове забарвлення не вийде, оскільки фон все одно просвічуватиме. При нанесенні товстішого шару фактурна та рельєфна структура покриття стане непомітною, тому при фарбуванні слід діяти максимально обережно.

Поради щодо догляду

Рідкі шпалери не вимагають особливого догляду. Слід пам’ятати, що вода надає на них руйнівний вплив. Для підтримки привабливого виду покриття може використовуватися лише метод сухого чищення.

Оптимальним засобом для видалення бруду та пилу з рідких шпалер є пилосос. З його допомогою можна забирати забруднення як з гладких поверхонь, так і з площин, оформлених рельєфними деталями. У разі більш серйозних пошкоджень покриття може відновлюватись та реставруватися.