Перейти до вмісту
Головна » Робимо звукоізоляцію у квартирі: на що варто звернути увагу?

Робимо звукоізоляцію у квартирі: на що варто звернути увагу?

У цій статті ми розповімо все, що вам необхідно знати про якісну шумоізоляцію, яку ставлять під час ремонту в квартирі під ключ .

Для чого потрібна шумоізоляція?

Зазвичай причин, через які люди починають планувати робити звукоізоляцію, кілька. Це може бути шум із під’їзду, з вулиці або від сусідів із суміжних квартир.

Якщо хтось із ваших родичів грає на піаніно або ви любите зібратися галасливою компанією друзів, то гарна ізоляція звуку врятує від візитів поліції та незадоволеного стуку по батареї.

Шумопоглинаючі вікна

Комфортний рівень шуму для мешканців міст становить 25-30 децибелів. Так само тихо, як на дачі чи заміському будинку. Саме до такого значення здатні знизити шум автостради (60-70 децибелів) якісні звукопоглинаючі вікна. Розглянемо основні їхні види:

  • З різною шириною блоків . Завдяки такій будові два різні за шириною блоки поглинають близько 30 децибелів вуличного шуму. Якщо вибирати вікно, у якого зовнішня стулка на пару міліметрів товщі за інші, то це зменшить ще 5-6 децибелів додатково.
  • З інертними газами. У таких вікнах один або обидва відсіки заповнені інертним газом, щільність якого менша, ніж у повітря, тому звуки проходять набагато гірше. Таким газом може бути аргон. Якщо ви мешкаєте поряд з галасливим проспектом, то такі вікна стануть вам чудовим варіантом, адже вони утримують близько 40 децибел шуму.
  • З триплексом . Даний матеріал є склеєними плівкою або смолою силікатні скла. Вони здатні збільшити шумопоглинання вікна на 4-5 децибелів, а це на 50% ефективніше за звичайне одношарове скло.
  • Рольставні. Забезпечити додатковий захист від шуму на 3-4 децибели більше.

Звукопоглинаючі двері

Щоб не чути шум, що доноситься з під’їзду, вибирайте двері з шумопоглинанням щонайменше 30 децибелів. Найчастіше, щоб досягти такого ефекту, виробники оббивають дверне полотно щільною тканиною, роблять поролонову підкладку. Також можна використовувати подвійні двері. Цей варіант варто враховувати при капітальному ремонті котеджів і приватних будинків – подвійні полотна вбережуть ваше житло від неприємних шумів.

Metal door handle with a key in a keyhole

Звукоізоляція підлоги, стелі, стін

Розглянемо основні види.

  • Каркасна. Звуковбирні панелі вставляються в каркас з металу, який кріпиться на потрібну поверхню. Такий спосіб часто обирають музиканти, які займаються записом музики вдома. Однак цей варіант має високу вартість і скорочує площу кімнати.
  • Монтаж звукоізоляційних плит та мембран . Після закріплення на стіни плити чи мембрани покриваються штукатуркою чи тонкими панелями. Якість поглинання звуку приблизно така ж як у каркасної шумоізоляції, але ціна нижча. Однак, якщо ви вирішите самостійно провести звукоізоляцію, уважно вивчіть процес, інакше мембрани можуть відклеїтись через пару років.
  • Гідроізоляційний шар. Цей спосіб підходить тільки для підлоги. На підлогу кладуть шумоізоляційний матеріал, а зверху на нього гідроізолюючий і шар, що закріплює. Після цього здійснюється монтаж покриття для підлоги.

Порада! Залийте монтажною піною порожній простір між вашою та сусідньою розеткою, щоб шумоізоляція не пройшла даремно.

Що робити, якщо ви поки що не плануєте ремонту?

Якщо у ваших планах поки що немає ремонту, але ви хочете знизити рівень шуму в квартирі, пропонуємо кілька хитрощів:

  • Великий килим на стіні або ковролін на підлозі здатні не лише поглинути пару зайвих децибелів, а й прикрасити інтер’єр.
  • Шафа-купе вздовж стіни пом’якшить шум від сусідів.
  • Приглушити звуки, що долинають з вулиці, допоможуть щільні штори на підлогу.

Таким чином, якщо ви хочете зробити звукоізоляцію у квартирі, на етапі ремонту вам потрібно подбати:

  • Про гарні шумопоглинаючі вікна, особливо якщо ви живете в галасливому районі.
  • Про звукоізоляцію підлоги, стелі, стін. Цей варіант шумоізоляції зменшить площу кімнати, але точно захистить від гучних сусідів.
  • Про звукопоглинаючі двері, особливо якщо вони виходять до ліфта.

Навіть якщо зараз у вас немає проблем із шумом, пам’ятайте, що сусіди завжди можуть помінятися, а за вікном раптово почнеться будівництво дороги. Сподіваємось, наші поради будуть корисними!