Перейти до вмісту
Головна » Скільки насосів потрібно дому?

Скільки насосів потрібно дому?

Насосне обладнання використовується в системах водопостачання і каналізації заміського будинку. Економити на ньому не варто: неякісні прилади будуть споживати занадто багато електроенергії і, що найнеприємніше, будуть безупинно ламатися. Які насоси найчастіше використовують в заміському будинку і на що треба звернути увагу при їх виборі?

На допомогу селищному водопроводу

Для початку розглянемо випадок, коли будинок будується в селищі, де є водопровід. Звичайно, наявність централізовано подається до дому води – велике благо. Але на практиці селищний водопровід, здатний цілий рік, в тому числі в години пікового водоспоживання, забезпечувати подачу споживачам достатньої кількості води і потрібний тиск у точок водорабора, – явище рідкісне. Тим часом, користуючись санвузлами і кухнею «в міському режимі», з властивим місту комфортом, сім’я з трьох-п’яти чоловік споживає приблизно 0,5-1,0 м3 / год води. При цьому тиск в системі водопостачання для забезпечення нормальної роботи побутових приладів (наприклад, посудомийної або кава-машини), а також системи очищення води має бути не нижче 2-2,5 бару.

Якщо вода постачається в будинок з селищного водопроводу в достатньому обсязі, а напору в будинкової мережі не вистачає, проблему можна вирішити за допомогою підсилювального насоса, який монтується в розрив трубопроводу, що подає – на вході в будинок або прямо перед побутовою технікою, наприклад, перед входом в проточний водонагрівач, пральну або посудомийну машину та ін. Насоси включаються автоматично, коли в будинку починають користуватися водою, і вимикаються, коли водорозбору немає. Працюють ці пристрої практично безшумно.


Якщо з селищного водопроводу вода в «години пік» надходить в мінімальних обсягах або з перебоями, то проблему можна вирішити за допомогою резервної ємності, в якій буде постійно перебувати запас вологи (1-5 т). Монтується така ємність зазвичай в підвалі. У години пікового водоспоживання, а також при відключеннях подачі води котедж буде споживати воду в основному з ємності, а вночі і в денні години, коли водорозбору майже немає, витрачений обсяг буде поповнюватися.

При використанні такого резервуара потрібно автоматична насосна станція. Її розташування продумують з таким розрахунком, щоб шум не проникав в житлові кімнати будинку.

У пошуках автономності

У разі використання в якості джерела для водопостачання будинку шахтного колодязя, який кращий для застосування при глибині залягання водоносного горизонту не більше 10-30 м і невеликих потребах заміського будинку в воді, воду з нього рекомендується подавати в будинок за допомогою заглибних електронасосів. Як правило, краще за все для цих цілей підходить спеціальний колодязний насос. надійний,


простий по конструкції і недорогий. Такий прилад повинен бути завжди повністю занурений у воду (так як його електродвигун охолоджується перекачується середовищем), а для його захисту від «сухого ходу» необхідно використовувати поплавковий вимикач.

При виборі колодязного насоса зверніть увагу на матеріал, з якого зроблені його корпус і робоче колесо. У більш дорогих і довговічних моделях використовується нержавіюча сталь, бюджетні ж моделі зазвичай забезпечуються корпусом з пластика. Для підвісу колодязного насоса рекомендується використовувати трос з нержавіючої сталі (або трос з хорошою антикорозійним захистом), який кріпиться до верхньої кришки колодязя так, щоб агрегат знаходився на висоті близько 1 метра від дна.


При динамічному рівні води в шахтному колодязі менше 6 метрів для подачі води в будинок можна застосовувати поверхневі зважених насоси. Такий пристрій можна розташувати на спеціальному майданчику всередині колодязя або в підземній камері, що примикає до стовбура колодязя, або в будинку. Забір води буде здійснюватися за допомогою шланга з водоприймальних пристроєм (зворотним клапаном і фільтром). Поверхневі насоси відрізняють порівняно низька ціна (на 30-50% нижче, ніж у заглибних пристроїв з аналогічною продуктивністю), а також простота монтажу і експлуатації.

Для установки в колодязі відмінно пристосовані автоматичні насосні станції на базі поверхневих струменево-відцентрових самоусмоктувальних насосів з вбудованим ежектором. Останні мають помітною перевагою перед поверхневими насосами інших типів завдяки великому натиску (від 40 метрів) і глибині всмоктування (точніше, вакуумметричний висоті всмоктування) до 7-8 метрів, низьку чутливість до присутності повітря в системі.

З глибини землі

Потреби у воді великого котеджу колодязь, звичайно, задовольнити не зможе. Тому для водопостачання заміського будинку площею понад 300 м2 використовується артезіанська свердловина. Втім, без неї не обійтися і при організації водопостачання невеликого будиночка, якщо глибина залягання водоносного шару перевищує 30 м.


Свердловини влаштовуються таким чином, щоб в них могли бути розміщені водозабірних фільтр і свердловинний погружний насос, схожий на відрізок труби діаметром 3-4 дюйми і довжиною від 0,5 до 2 метрів.

Вибір насосного обладнання для занурення в артезіанську свердловину представляється досить складним завданням, вирішувати яку повинен кваліфікований фахівець. Відзначимо лише, що високоякісні насоси для свердловин мають здатність перекачувати не тільки кристально чисту воду, а й вологу з великою кількістю піску при мінімальному зносі гідравлічної частини. При їх виробництві використовуються довговічні зносостійкі матеріали (в тому числі нержавіюча сталь, спеціальні полімери і т. Д). Зверніть увагу на готові комплекти свердловинного обладнання (наприклад, пакет SQE фірми Grundfos), оснащені насосом з кабелем, приладом управління і відповідними датчиками для водопостачання в автоматичному режимі.Така система буде автоматично підтримувати встановлений тиск при витраті, що змінюється за допомогою перетворювача частоти обертання.

Насоси для ГВП

Треба сказати, що незалежно від вибору джерела водопостачання заміського будинку, насоси можуть знадобитися і для автономної системи гарячого водопостачання, що містить циркуляційну мережу. Циркуляційні насоси, що встановлюються в системах ГВС, працюють безперервно, тому до них пред’являються такі вимоги, як простота і надійність, мале енергоспоживання і безшумність. Насоси провідних зарубіжних виробників не вимагають спеціальної змащення та профілактики; головна вимога при їх експлуатації – стабільне електричну напругу з обов’язковим контуром заземлення.

Каналізуються це!

При наявності поруч з будинком каналізаційного колектора найчастіше використовується самопливна система каналізації . При цьому стоки видаляються з дому під дією сили тяжіння, без використання насосного обладнання. А якщо каналізаційний колектор значно віддалений від будинку, відводити каналізаційні води самопливом може бути важко або навіть неможливо.


Проблему підключення до комунальних мереж допомагає вирішити напірна каналізація на основі заглиблюється під землю каналізаційної насосної станції, яка обслуговує один або кілька будинків. Станція є ємність з корозієстійкого матеріалу (наприклад, з поліпропілену), в якій змонтовані занурені каналізаційні насоси, внутрішні трубопроводи, арматура, що підводять і напірні патрубки для з’єднання з зовнішніми комунальними мережами, системи контролю рівня рідини, система вентиляції. Для зручності обслуговування обладнання і арматури в ємності є майданчик обслуговування і сходи.

Каналізаційні стоки в станцію збираються самопливом. Насоси станції нагнітають стічні води в труби невеликого діаметру, по яких ті можуть відводитися від житла на досить великі відстані. Прокладка труб не вимагає дотримання ухилів і, отже, проведення масштабних земляних робіт, а тому низькозатратний.

Транспортування каналізаційних стоків безпосередньо від їх джерела (раковина, ванна, унітаз, посудомийна машина і ін.) До розташованого в будинку стояку або навіть відведення забруднених вод в колектор селищної каналізації виконує аналогічна по влаштуванню каналізаційної насосної станції, але вельми мініатюрна побутова автоматична каналізаційна установка. Її використовують, коли немає можливості тягнути каналізаційний відвід з труб великого діаметра для організації самопливної каналізації через весь будинок або ділянку.

Автономна система каналізації повинна забезпечувати збір стічних вод і їх відведення до споруд для очищення. Зазвичай відведення стічних вод відбувається самопливом, але, якщо це неможливо через складний рельєф місцевості або якщо очисна споруда через високі грунтових вод розташоване в насипу, тоді використовуються насоси. Вони знадобляться і для перекачування очищених стічних вод в віддалений водоймище.

Для цього на дні приймального резервуара встановлюють автоматизований погружной насос. При виборі насоса треба пам’ятати, що для довговічною безвідмовної експлуатації його корпус і компоненти повинні бути корозійностійких і міцними.

Щоб насос служив довго …

… йому необхідно якісне електропостачання, без перепадів і стрибків напруги. Для цього застосовують різні стабілізатори напруги – ступінчасті і електромеханічні. Останні відрізняються підвищеним ресурсом, забезпечують високу точність утримання вихідної напруги, що живить насоси (220 В + 3% при напрузі на вході 150-250 В). Такі пристрої істотно підвищують ресурс насосного устаткування і його автоматики.