Перейти до вмісту
Головна » Способи оформлення арочних отворів

Способи оформлення арочних отворів

Арка є архітектурним елементом, який використовується в інтер’єрі для виділення функціональних зон без необхідності встановлення дверей. Оригінально оформлені арочні отвори дозволяють візуально розширити простір і зробити приміщення світлішим та просторішим. За допомогою таких міжкімнатних конструкцій можна об’єднати кілька кімнат в одну або поєднати вітальню з балконом, що дасть змогу збільшити житлову площу при капітальному ремонті комерційної нерухомості , квартир або котеджів.

Форми міжкімнатних арок

Основною особливістю арок є форма їхнього склепіння, що підбирається відповідно до загального оформлення інтер’єру. За цим параметром виділяють такі різновиди арочних прорізів:

  • «Класика» – мають напівкруглі контури з правильним радіусом без зайвих вигинів та поворотів.
  • “Еліпс” – відрізняються наявністю закруглених кутів і плавних ліній.
  • “Модерн” – дуги таких арок виконуються з невеликим підйомом, тому вони найчастіше використовуються для оформлення кімнат з високими стелями.
  • “Портал” – прорізи даного типу зазвичай мають традиційну прямокутну форму і мають на увазі мінімальну кількість декору.
  • «Напіварка» – являють собою асиметричну конструкцію з різними кутами.

Арки також можуть створюватися над дверима чи вікнами. У цьому випадку вони будуть служити як фрамуга. У комплектацію таких виробів входять стійки, панелі для дуг та декоративні замки, при цьому широкі встановлюються внизу, а вузькі встановлюються у верхній частині отвору.

Використовувані матеріали

Для обробки арок можуть застосовуватися різні матеріали:

  • Гіпсокартон – найпростіший і найпоширеніший варіант, що обумовлено швидкістю виготовлення. Цей спосіб оформлення арочних отворів передбачає попереднє встановлення каркасу з профілів. Місця стикування окремих елементів ховаються за допомогою шпаклівки. Після цього здійснюється закріплення листів гіпсокартону. Для фінішного оздоблення можуть застосовуватися дерев’яні або пластикові панелі або декоративна штукатурка, що імітує цеглу, дерево або камінь.
  • Цегляні – такі арки укладаються строго по розмітці і зазвичай використовуються в інтер’єрах приватних будинків, виступаючи як додаткова опора для поверху, що лежить вище. Для оформлення отворів у міських квартирах цей варіант не підходить, оскільки це створює велике навантаження на перекриття. Цегла кладеться по опалубці, при цьому товщина швів повинна бути однаковою. Радіус кривизни та стріла підйому цегляних арок можуть відрізнятися залежно від архітектурних особливостей приміщення.
  • Дерев’яні – в даному випадку як оздоблювальний матеріал застосовуються клеєні уніфіковані блоки, які з’єднуються між собою в проміжних вузлах. Арки з дерева відрізняються від інших моделей ширшими наличниками. Для забезпечення захисту від вологості та коливань температур деревина просочується спеціальними складами. Дерев’яні арочні отвори будуть гармонійно виглядати в просторих приміщеннях, оскільки вони виглядають досить масивно.

Етапи монтажу

Ідеальним варіантом для міжкімнатної арки є кімнати зі стінами, розташованими навпроти одного. В даному випадку процес монтажу займає мінімальну кількість часу, оскільки він не вимагає підпилювання наличників, плінтусів та карнизів. Якщо арочний отвір планується створити у приміщенні коридорного типу, проводяться додаткові роботи з встановлення монтажного контуру під час ремонту у чотирикімнатній квартирі чи будинку.

Арки встановлюються у кілька етапів:

  • Підготовка отвору шляхом мінімізації перепадів висоти, усунення нерівностей та дефектів, а також шпаклювання стін.
  • Складання та з’єднання окремих елементів склепіння.
  • Фіксація зібраної конструкції за допомогою монтажної піни або рідких цвяхів.
  • Монтаж бічних частин.
  • Маскування місць кріплення молдингами або наличниками та усунення похибок у разі їх утворення.

Для зміцнення несучої конструкції на зрізах встановлюються армуючі куточки. Як декоративні елементи можуть використовуватися штори, що розмежовують простір приміщення і надають інтер’єру завершеного вигляду. Дерев’яні арки часто оздоблюються карнизами, які розташовуються на стику дугоподібної та прямолінійної частин.