Перейти до вмісту
Головна » Формулювання технічного завдання

Формулювання технічного завдання

Папір все стерпить … На відміну від людини

Технічне завдання – це ваш задум, викладений в довільній формі, ваше бачення майбутнього будинку, уявлення про те, яким він повинен бути всередині і зовні. Найкраще викласти технічне завдання на папері. Напишіть твір на тему “Мій будинок” або хоча б тези, основні думки з цього приводу. Постарайтеся забезпечити їх ілюстраціями, намалюйте план ділянки. Можливо, у вас вже є побажання по розташуванню приміщень вашого будинку. Це вийде непрофесійно? Нічого страшного. Зате ваш задум стане більш зрілим. Обов’язково обговорюйте ці питання в колі сім’ї. Краще дізнатися і врахувати переваги своїх близьких на самих ранніх стадіях будівництва. Для цього потрібно більше спілкуватися і слухати один одного, а не тільки себе самого.

Про смаки сперечаються тільки в колі сім’ї … І то лише до певної години

Перш за все, подумайте про стилі і формах, яким ви віддаєте свої переваги. Мрійливий неокласицизм, пишне бароко, витончений модерн, злегка архаїчний, але чарівний кантрі, лаконічно-технологічний хай-тек, національні мотиви … А кому-то ближче сувора простота фасадів фортифікаційних споруд … Якщо ви поки ще не впевнені в своїх смаках, то в вашому розпорядженні безліч журналів, сотні і навіть тисячі фотографій, які допоможуть вам знайти потрібне русло. Корисно також зрозуміти, які будинки вам (і вашій родині!) Не подобаються. Це нескладно зробити, здійснивши подорож по передмістях. Правда, ви напевно залишитеся пригнічені несмаком різноманітного новодела.

Для формування концепції планування будинку постарайтеся уявити, скільки людей в ньому оселиться (з урахуванням можливих перспектив, а також прислуги, охорони, няні). Які приміщення ви хочете мати для кожного з них? У яких стосунках між собою ваші домочадці? Ви хочете часто спілкуватися з ними? Або ж, навпаки, вважаєте за краще існувати в паралельних світах з рідкісними зустрічами в їдальні або вітальні? Обов’язково слід врахувати свої захоплення: подумайте про майстерню, бібліотеці, музеї (а чому б і ні ?!), тренажерному залі і особистому кабінеті, басейні, сауні, зимовий сад. Скільки ванних кімнат і санвузлів буде необхідно вашій родині? Що і на якому поверсі краще розмістити? Чи потрібні вам балкони, веранда?

Не забудьте і про ділянку землі, на якому буде стояти ваш будинок. Де він знаходиться, і що його оточує? У всьому світі вже давно будинки будують, вписуючи їх у ландшафти. Подумайте про доріжках, альпійських гірках, фонтанах, альтанках і, звичайно, про забір. І чи не буде досить дивно виглядати палац в мавританському стилі, що стоїть на десяти сотках в безпосередній близькості від інших – далеко не мавританських – споруд? Подумайте і про те, як краще поставити будинок, щоб ви і ваші сусіди не могли заглядати один одному у вікна без бінокля. В результаті кропіткої, але приємною і цікавою роботи ви не просто сформуєте технічне завдання для архітектора, але і намітили сценарій вашого майбутнього життя в новому будинку. Все це може зайняти не один місяць і, можливо, кілька зошитів чернеток, тез і заміток.

Обговорюючи задум в колі сім’ї і складаючи технічне завдання, ви готуєтеся до розмови з архітектором або співробітником будівельної компанії. Поставтеся до цього – початкового – етапу будівництва серйозно. Інакше надалі проектування буде сильно утруднено або навіть зовсім неможливо. Оскільки ніхто краще вас не знає, чого ви хочете, і чому ви будете – навпаки – всіма силами опиратися. І чим більше відомостей, подробиць і деталей надійде від вас до архітектора, тим точніше він зможе втілити ваш задум.