Перейти до вмісту
Головна » Як вибрати проект будинку з лазнею?

Як вибрати проект будинку з лазнею?

Більшість домовласників, які проживають за містом, прагнуть до максимального комфорту. Коли побут в будинку повністю налагоджений, кожному господареві хочеться облаштувати затишний куточок для відпочинку. Почесне місце в рейтингу задоволень серед наших співвітчизників займає лазня. Проекти будинку з лазнею – це відмінна можливість проводити  процедури, відзначати знаменні події і просто спілкуватися з друзями, незалежно від погоди за вікном.

Переваги будинку з лазнею під одним дахом

Якщо розміри дачної ділянки не дозволяють звести окремо стоїть будівництво, можна облаштувати повноцінне банний приміщення прямо в будинку. Плюси такого тандему очевидні:

  • Економія на матеріалах. Проекти будинків з банної зоною знижують витрати на будівництво капітальної споруди з потужним фундаментом, коробкою і дахом. Монтажу гідроізоляції, обшивки стін і стелі дерев’яною вагонкою, встановлення печі, облаштування системи вентиляції досить для створення повноцінної парилки з передбанником.
  • Підведення комунікацій. Провести електрику, труби опалення і воду, організувати систему водовідведення і каналізації не складає труднощів. При бажанні і наявності фінансів, також встановлюється душова кабіна, облаштовується додатковий санвузол і навіть міні-басейн.
  • Комфорт для мешканців. Потрапити на оздоровчі процедури можна, не виходячи за межі житла. Крім того, після парилки і биття віниками не доведеться перетинати весь двір в розпаленілому стані, щоб повернутися в тепле приміщення.
  • Додаткова житлова площа. Проектування котеджу з вбудованою лазнею на два поверхи забезпечує можливість облаштування в приміщенні мансарди гостьової кімнати, кухні або більярдній на вибір замовника.
  • Економія на опаленні. Грамотне проектування, виконане досвідченим інженером, дозволить використовувати банну піч, як допоміжне джерело опалення в зимовий період і вигідно заощадити на енергоресурсах.

Безумовно, ідеальним варіантом є планування банного комплексу ще до розробки проекту котеджу. Тільки в такому випадку можна створити єдину архітектурну композицію з основним будовою. Проте, прибудова лазні до функціонуючому дому зустрічається значно частіше. Щоб лазня не здавалася чужорідним будовою, доведеться продовжити дах і виконати обробку фасаду в одному стилі з котеджем.

Особливості проектів будинків з вбудованою лазнею

При виборі проекту дачного будинку з лазнею необхідно тверезо оцінити можливості заміського ділянки для зведення суміщеного будови. Красиві фото з яскравого буклету та список характеристик не зможуть гарантувати надійну експлуатацію такого споруди, тому необхідно звернути увагу на три фактори.

  • Поверховість. Одноповерхові будинки з лазнею займуть левову частку території, виділеної під забудову, а дво- і триповерхові котеджі зажадають міцних грунтів якого пристрою плитного фундаменту, який витримає вагу споруди.
  • Площа ділянки. Якщо територія дозволяє, побажання замовника обмежені тільки фінансами. Для власників маленьких наділів , де ніде розмахнутися, але дуже хочеться, можна облаштувати банну зону в цокольному поверсі або підвалі. Як варіант, можна заощадити пару-трійку метрів і обійтися одним приміщенням, а після парилки відпочивати на кухні і в будь-який інший кімнаті.
  • Додаткові роботи. Доведеться розщедритися на монтаж паро- та гідроізоляції, обробку парної негорючими плитами базальтової вати, пристрій вентиляційної системи. Крім того, розробка проектної документації котеджу такої концепції займе значно більше часу, а вартість проектних послуг буде вище.

Додамо кілька ложок дьогтю

Незважаючи на цілий спектр переваг, мінуси у такого варіанту теж присутні. Перш за все, це небезпека загоряння, яка може залишити власника без даху над головою, не кажучи вже про пряму загрозу для життя людей.

  • Жодна страхова компанія не погодиться надати страховку на пожежонебезпечна будова, або зажадає від клієнта значну суму.
  • Постійна волога в будинку в поєднанні з поганою вентиляцією може привести до утворення грибка на стінах і навіть обвалення несучих конструкцій.
  • Узгодження з різними інстанціями також відніме багато часу і потрапляють нерви. Наприклад, власникові такого володіння можуть запросто відмовити в підключенні газу.

Щоб вкладені кошти виправдали кожну вкладену копійку, не варто економити і облаштовувати банну зону своїми силами або залучати непрофесіоналів. Грамотно складений проект, реалізований досвідченими будівельниками, гарантує безпроблемну експлуатацію суміщеного будови і неповторне задоволення від банних процедур.