Перейти до вмісту
Головна » Вечірнє світло

Вечірнє світло

Якщо вибір освітлювальних приладів для саду можна відкласти на останній момент, то розташування і необхідну потужність джерел світла необхідно продумати заздалегідь.

Заливне або марковане?

Існує кілька видів садового освітлення, з яких три основних – заливающее, загальне і маркувальне. Заливаюче освітлення – найбільш простий функціональний прийом. На високій опорі просто розміщують прожектор. Часто практикується короткочасне включення прожектора для створення світловий доріжки для в’їжджає на територію. Прожекторне освітлення дозволяє також вихопити з темряви окремі великі об’єкти.


До елементів загального освітлення саду відносяться всі види ліхтарів і світильників. Їх асортимент величезний, а вибір залежить від призначення зони, де вони будуть застосовані.

Маркувальне освітлення – це створення світлового контура, позначення пішохідних і автомобільних доріжок за допомогою півметровій столбіков- «болларди», брущатки, що світиться і т.д.

При висвітленні фасаду будинку враховують розміри, архітектурний стиль , а також фактуру і колір облицювальних матеріалів. Якщо будинок великий і має складний обсяг, то краще використовувати освітлення за допомогою прожекторів, які дозволять обіграти архітектуру. Такий варіант освітлення цікавий ще й тим, що колір прожекторів можна міняти, використовуючи колірні фільтри.

Освітлення зони відпочинку має бути м’яким і комфортним. Тут найбільш доречні диммери – пристрої, що дозволяють регулювати інтенсивність світла.

Висвітлити садову скульптуру – особливе мистецтво, яке враховує пропорції і відображає здатність матеріалу. Не можна підсвічувати скульптуру знизу єдиним світильником – так вона має всі шанси придбати загрозливий вигляд. Освітлювальні прилади повинні бути встановлені з двох сторін, і потік світла від одного з них повинен бути менш потужним, ніж від іншого.

Світлі СТЕЖКИ


Садова доріжка буде афективно освітлена, якщо світильники розставити через кожні 1,8-2,5 м. Щоб згладити перехід від світла до темряви, на відстані 2 3 м від полотна садової стежки або патіо слід розташувати джерело світла, що дає хоча б слабке освітлення. Досягається таке світло, наприклад, за допомогою ламп на сонячних батарейках, низьковольтних світильників або ж оптоволокна.

Дві досить поширені помилки: різке світло б’є в очі і засліплює, або недостатня висота світильників призводить до дисбалансу яркостей, і доріжка покривається світловими плямами. Щоб цього не сталося, важливо підібрати світильники потрібної висоти, застосовувати дефлектори і рефлектори, розсіювачі з матового скла, низьковольтні світильники.

Для освітлення доріжок і сходів особливо цікаві світлодіоди. Колірна температура білих світлодіодів близька до сонячного світла. Вони незамінні, якщо потрібно висвітлити окремі елементи, підкреслити рельєф, створити систему «світлових маркерів».

ДЕРЕВА В КРАЩОМУ СВІТЛІ

Рослини можна висвітлювати з землі і зверху із застосуванням освітлювальних приладів, що не завдають шкоди рослинам. Основна вимога при використанні підсвічування – «невидимість» джерела світла, який потрібно максимально замаскувати.

При підсвічуванні великих дерев враховують форму їх крони: для дерев з великою, розлогою кроною потрібні вбудовані світильники з широким кутом, якщо висвітлюємо березу – знадобиться джерело світла з середньою шириною променя.

ОСВІТЛЕННЯ ПО РОЗУМУ


Енергооберегающіе рішення для освітлення ділянок стають все більш актуальними. Ефективно використання світлодіодних систем. Ці джерела світла самі економічні, з року в рік вони стають потужнішими і все частіше використовуються для декоративного освітлення.

Мінімізувати витрати на освітлення молодший використання сучасної пускорегулювальної апаратури, яка буде включати і вимикати освітлення в залежності від часу доби або рівня освітленості.

Сучасні світильники можуть бути оснащені електронними елементами, що забезпечують комфорт в саду. Серед таких «помічників», перш за все, датчики руху. Цей спосіб ще й економить електроенергію.