Перейти до вмісту
Головна » Мінімалізм дає тепло і світло

Мінімалізм дає тепло і світло

Як при невеликій площі будинку і невисоких стелях створити відчуття вільного, легкого, просторого інтер’єру? Відповідь одна – триматися в рамках стилю «мінімалізм». Так вирішили господарі маленького котеджу разом з дизайнером інтер’єру Стівеном Даніелем.

Маленький рай для двох

У будинку три рівні, внизу – підвал, нагорі – мансарда . Розподіл функціональних зон в проекті цілком традиційно, але сприймається незвично завдяки нестандартному интерьерному рішенням.Ось будинку становить сходи, укладена в скляну «шахту». На цей прозорий стрижень нанизані послідовно підвал з винотекою, кухня з вітальнею і приватний поверх зі спальнею і ванною кімнатою.

Дизайн кожного приміщення є воістину соломонове рішення. Здавалося б, при таких низьких стелях досить виправити диспропорції приміщення, щоб вважати роботу дизайнера успішною. Однак весь інтер’єр справляє враження вишуканого, оригінального, продуманого насамперед з точки зору стилю і створеного немов тільки для ефектного підкреслення деталей.

Три способи перемогти недоліки

Отже, щоб стелі не «тиснули», зроблений стандартний хід – стелю і стіни пофарбовані в один білий тон. Однак відомо, що цей прийом не працює в поодинці. Адже між стіною і стелею – кут, в який залягає сіра тінь, і «стерти» цю межу можна, тільки направивши сюди освітлення, як Стівен і зробив в винотеці, вписавши штангу зі світильниками акурат в кут між стіною і стелею.

В цілому ж по відношенню до пристрою освітлення правила такі: вибирати мінімалістські моделі світильників, розташовувати їх максимально близько до стелі, а краще – вбудувати всередину. Використовуючи то один, то інший прийом, дизайнер домігся відмінності світлових рішень в різних кімнатах.

Інший спосіб поліпшити пропорції простору – створити «багаторівневість». Наявність додаткових обсягів не тільки урізноманітнює вигляд приміщення, але і успішно обманює очей у визначенні реальної висоти стелі. В даному випадку короба в вітальні і спальні виконують не просто декоративну функцію. Усередині них прокладені інженерні комунікації.

Нарешті, третій прийом візуального підведення стелі – поява в геометрії кімнати півкола або півсфери. Так, в кухні монотонний ряд вікон розбиває арочне вікно – начебто явна цитата з кантрі в цьому царстві мінімалізму , але без нього інтер’єр кухні був би занадто нудним, занадто технологічним.

Ну а мансарда цього будинку сприймається абсолютно високою і вільною. Інтер’єр зайняв все підпокрівельний простір, і навіть без мансардних вікон тут багато світла і повітря.

парад матеріалів


Дизайн інтер’єру полягає не в створенні цікавих просторових комбінацій – для цього тут просто немає місця, і не в декоруванні, а в продуманому виборі матеріалів і їх поєднань. Серед матеріалів – цінні породи дерев насичених відтінків: бурштинового, глибокого коричневого і загадково переливається від жовтого до темно-зеленого.

Дерев’яні підлоги і сходи стають домінантою в кольоровій гамі легковажних відтінків мінімалізму: блакитні відтінки скла, сріблястий блиск стали. З яскравого дизайнер взяв в інтер’єр тільки ефектне червоне шкіряне крісло. А родзинкою будинку, безумовно, став гальковий підлогу в винотеці: гості люблять сідати на підлогу, немов вони на пляжі, і потягувати вино, перебираючи круглі камінчики.